Medipol ‘Sağlık Ekonomisi Sempozyumu 2019’a ev sahipliği yaptı

Recep Akdağ Medipol öğrencileri ile buluştu
2 Aralık 2019

Medipol ‘Sağlık Ekonomisi Sempozyumu 2019’a ev sahipliği yaptı

Sağlık Ekonomisi ve Politikası Derneği tarafından ‘Sağlık Ekonomisi Sempozyumu 2019’ İstanbul Medipol Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Sistemleri ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SASPAM), ‘Sağlık Ekonomisi Sempozyumu 2019’a ev sahipliği yaptı. İstanbul Medipol Üniversitesinden Rektör Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Prof. Dr. Fulya İlçin Gönenç ile Prof. Dr. Gülden Z. Omurtag, Sağlık Ekonomisi ve Politikası Derneği Başkanı Dr. Güvenç Koçkaya Dr. John Yfantopoulos, Prof. Dr. Mihajlo (Michael) Jakovljevic, Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Zafer Çalışkan ile Prof.Dr. Mehmet Tokat, İstanbul Üniversitesinden Prof.Dr. Ali Yağız Üresin, İEİS Genel Sekreter Yardımcısı Ecz. Tunç Köksal, TCK Ekonomik Tedarik ve İlaç Tedarik Yönetimi Dairesi Bşk. Uzm. Dr. Banu Bayar, SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Yardımcısı Refik Altun, Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Av. Sevil Serin, Av. Alim Yılmaz, AİFD Genel Sekreteri Op. Ümit Dereli ve TİTCK Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı Ecz. Ömer Hakan Şimşek konuşmacı olarak katıldı.

REKTÖR AYDIN: SAĞLIKTA REFORM İÇİN UZUN SÜREÇLERE İHYİYAÇ VAR

Sabahattin Aydın, sağlık politikaları ve ekonomisinin şehirlerin en önemli gündem maddelerinden biri olduğunu söyledi. Aydın, 1940’lı yıllardan sonra bir faaliyeti gibi görüldüğünü belirten sosyal devlet anlayışı öncesi sağlık hizmetlerinin iç toplum kuruluşlarının durumu. Aydın burada şöyle söyledi: “Sağlıkta reformu için uzun süreçlere yaklaşıyor” dedi. Planladığınızı toplumun onu ferdini ilgilendirdiği için uzun bir süreci istiyor. Toplumların teknolojisi, sanayi ve insan beklentileri o kadar hızlı değişiyor ki maalesef reformunuz uzun bir etkiye sahip olamıyor. Reformunda bozuluyor, reformunu yapıyor. 2000’li yılların gelişimi ilerliyoruz, toplumda çok hızlı ve toplumun cevabını görüyoruz, çünkü siyasi olarak sağlık reformu süreci bugün toplumun geldiği bir zamanda reforma istediğiniz duyuyor. Sağlık politikaları sadece akademik faaliyet alanı olarak değil bürokratlar için de hale hale getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir