HIMSS Etkinlikleri

Dört yıl boyunca ulusal bir kongre kapsamında gerçekleştirilen HIMSS Türkiye etkinliği ise bu yıl 40’tan fazla ülkeden delegelerin katılacağı büyük bir etkinlik olarak gerçekleştirilecektir. 25-27 Ekim 2018’de İstanbul’da düzenlenmesi planlanan bu etkinlik, HIMSS Avrasya adını alıyor.

(http://himsseurasia.com/ )

Bu sayede Türkiye, Sağlıkta Dönüşüm Programı ile yakaladığı ivmeyi, bilgi ve teknolojinin sağlığın  iyileştirilmesi konusunda attığı adımlarla daha ileri noktaya taşıyacak ve bölge ülkelerine iyi bir model olacaktır. 2017 yılında Seviye 6 hazırlıklarına başlamış ve önemli mesafe kat etmiş olan onlarca hastanemiz, 2018 yılında yeniden anket dolduracak ve yeni kriterlerine göre derecelendirileceklerdir. Anketlere göre Seviye 6 çıkan hastanelerimizin yerinde ziyaretleri gerçekleştirilip değerlendirmeleri yapılacaktır. Sağlık Bakanlığının HIMSS ile yaptığı protokol 2018 yılında sona ermektedir. Bu çalışmaların başarıyla tamamlanması, bizlere en azından bu 5 yıllık dönemin verimli ve amacına uygun şekilde değerlendirildiğini gösterecek ve bu iş birliğinin devamı için tüm taraflarda sağlam bir irade ortaya koyacaktır.

(http://www.himsseuropeconference.eu/sitges/2018/turkish-session )

 

Ülkemizin dijital hastane konusundaki başarıları yurt dışında da ses getirmeye başladı. HIMSS’in Avrupa’daki etkinliği olan ve 27-29 Mayıs 2018 tarihlerinde İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenecek olan HIMSS Europe and Health 2.0 Conference and Exhibition etkinliğinde Türkiye’deki HIMSS EMRAM Seviye 6 hastaneler için bir ödül töreni düzenleneceği duyuruldu. Bu etkinliğe hastaneler adına Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci katılım gösterecektir. Ayrıca İstanbul Medipol Üniversitesi Dr. Öğr. Üye. İlker Köse’nin Türkiye’deki EMRAM çalışmalarını ve Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’nden İlkay Kaynak’ın bakanlığın çalışmalarını anlatacakları özel bir Türkiye oturumu düzenlenecektir.